Články - Jodo Seminár Vyšehrad

Späť na články                         < Predchádzajúci článok Nasledujúci článok >

Galéria k článku

Jodo Seminár Vyšehrad

Pomyseľný hlavný stan Vyšehradskej štvorky privítal marcový víkend 12.-13.03.2016 účastníkov ďalšieho skvelého podujatia v Budo svete. Jodo seminár pod vedením Gábor Hábermajer senseia (5. Dan Iaido, 5. Dan Jodo, 4. Dan Kendo) prilákal Jodoka z Maďarska aj Slovenska.
Pricestovali sme v piatok večer a po ubytovaní sa a stretnutí so senseiom sme pri veľmi dobrej večeri u „Kovács Bácsiho“ diskutovali program nasledujúcich dvoch dní. Počas večere v nás skrsla kacírska myšlienka a o ôsmej večer sme sa v úzkom kruhu stretli na prvom neoficiálnom tréningu, kde sme si prešli základné kihony a s veľkým nadšením sme pokračovali s kata. Prešli sme ich od prvej až po jedenástu. Po príjemných dvoch hodinách cvičenia sme pokračovali rozhovormi až do neskorej noci, alebo skôr do skorého rána.
Po spoločných raňajkách, keď sa stôl ohýbal dobrým jedlom nás čakalo Vyšehradské Dojo. Rustikálna architektúra ešte viac umocňovala silnú atmosféru, ktorá nás sprevádzala po celý víkend. Prezliekanie a rozcvička a už to šlo. Prešli sme si všetkých 13 kihonov, resp. 12 s tým že posledný dvanásty je obojstranný. Čo je na Jodo úžasné je fakt permanentného striedania partnerov v cvičení, takže sme mali možnosť cvičiť s každým. Práve toto výrazne obohatilo naše zážitky rozšírilo nám obzory cvičenia. Prvý deň sa veľmi rýchlo schýlil ku koncu a po poctivo odcvičených takmer šiestich hodinách sme unavení a spokojní opäť našli miesto pri našom obľúbenom stole u „Kovács Bácsiho“, dali si skvelú večeru vo fantastickej spoločnosti. Večer následne pokračoval a pri dlhých rozhovoroch, ľudovej tvorbe nových medzinárodných hudobných hitov, domácich koláčoch z dielne Kónya & Kulcsár sme sa ani nezbadali a skoré ranné hodiny nás dostihli.
Po ďalšej krátkej noci sme pokračovali v cvičení. Stihli sme si prejsť všetkými kata, až na výnimku dvanástej, ktorá pre nás začínajúcich Jodoka ostala zatiaľ nedosiahnuteľnou métou. Na záver semináru sme si precvičili skúškový systém Jodo a na rôznych úrovniach si ukázali čo sme sa počas víkendu dokázali naučiť a zlepšiť na svojom cvičení. Poslednou dvojicou boli Jodoka na úrovni Sandan a tu sme mali konečne možnosť vidieť aj dvanástu doposiaľ našim zrakom unikajúcu kata Ranai.
Dva dni prebehli ako voda a nastal čas na lúčenie a odchod. Nejako sa nám do toho nechcelo, víkend s priateľmi bol dokonalý a odchod je vždy ťažký, mám pocit že takto uzatváram všetky články, je to však úprimné a preto to sem patrí. To čo nás spája nás spojí opäť a tešíme sa teda na ďalšie semináre.

S pozdravom

Róbert Kulcsár

Kontakt